PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=620}

Wyspa doktora Moreau

The Island of Dr. Moreau
5,9 14 113
ocen
5,9 10 1 14113
3,2 4
oceny krytyków
Wyspa doktora Moreau
powrót do forum filmu Wyspa doktora Moreau

Mi osobiście film się bardzo podobał. Sądze że niska ocena filmu spowodowana jest tym iż większość w takich filmach patrzy tylko na bajeranckie efekty. Tymczasem Wyspa Doktora Moreau ma bardzo interesujący klimat i wartką akcje która pędzi nieustannie przez cały film. Słabych efektów specialnych też nie moge mu zarzucić. Film ma wiele zmian co do książki ale te zmiany wyszly mu jak najbardziej na dobre. Ciekawa gra aktorów, bardzo pasujący do swoich ról. Podobał mi się strój Moreau oraz pomysł na obłakanie Mongomerego. W ksiązce nie stronił on od alkoholu a tutaj troche to unowocześnili. Dla mnie ten film to solidne kino SF , które polece zwłaszcza tym którzy mają tak jak ja sentyment do starszych produkcji. Ekranizacja trzyma poziom i jeszcze raz podkreśle świetny klimat :)

spanky

Zgadzam się w stu procentach. Niestety oprócz ludzi obiektywnych mogą też oceniać osoby oceniające filmy typu "Żółwie ninja" na 10.
Podzielam twoje zdanie na temat klimatu. Dodam iż mnie naprawdę trzyma w napięciu. Bardzo podobała mi się rola Kilmera za nią go polubiłem.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
Mavelius

Co masz do "Żółwi ninja"?! (mówię o tych "starszych" wersjach z lat 1990-1993)

ocenił(a) film na 10
spanky

Jak najbardziej się z tobą zgadzam. Film jest wyjątkowy, klimatyczny. Ale (niestety?) został nakręcony 13 lat temu. Nie można oceniać efektów. Ale to już zauważyłem przy wielu innych filmach, które mają swoje lata.

spanky

Ciekawy film, niestety jest to adaptacja książki, a nie oryginalny pomysł twórców filmów dlatego 7 na możliwe 8 w tej sytuacji warto dać.
Pokazuje tak naprawdę brutalną prawdę o tym, że ludzie należą do królestwa zwierząt i choć mają rozum, nadal wiele jest w nich zwierzecych instynktów.

ocenił(a) film na 6
Grandi

Film jak dla mnie, jest nietuzinkowy. Bardzo mi się podoba.
Nie rozumiem tylko, dlaczego "niestety" jest to adaptacja książki? To źle?
Książki nie czytałem ale jeżeli film jest jej wierny to tylko na plus. :)

ocenił(a) film na 8
Ogre2000

również uważam że film jest bardzo dobry. co z tego że efekty kuleją czy troszkę chaosu jest w scenariuszu.

oglądając film nie doszukuję się na siłę walorów artystycznych, nie szukam mankamentów jak robią to niektórzy pseudorecenzenci z filmwebu.

oceniam film jako całość i myslę że wypada on bardzo przyzwoicie.
obraz nie nudzi, zaskakuje, czasem przeraża.
brak spektakularnych efektów specjalnych (za którymi nie przepadam) bardziej ,,pomógł" temu filmowi niż zaszkodził.

moja ocena 8/10
-za klimat
-aktorstwo (nie wiem o co niektórzy się przyczepiają)
-charakteryzacja
-ogólne wrażenie

p.s. słowo ,,father" wypowiadane przez mutantów dudni mi jeszcze w głowie po seansie jeszcze przez jakis czas. he,he.




KRISPO_DE_PALMA

Ja ksiązki nie czytałem ( z regóły nie czytam) Film jest REWELKA, ma ten klimacik tych exsperymentów i to przerażenie w oczach Douglasa, masakra, Efektów tutaj praktycznie nie ma i dobrze, bo nie o to w tym filmie chodzi, jak dla mnie ten film już jest klasykiem, równierz nie potrafie zrozumieć dlaczego tak wielu ludziom nie podoba sie ;/
no cóż są gusta i gusciki! Pozdrawiam FANÓW

ocenił(a) film na 7
ascorp

Zgadzam się ,dobry film,oglądałem chyba 3 razy i mi się nie znudził.Nie
wiem dlaczego ludzie po nim tak jadą.

Ready2

Dziwne to troszke, ma bardzo słaba ocene, niby nie jest cieżki w odbiorze czy coś, Film ma niesamowity klimat (moze tego nie kazdy odczuwa ?), gra aktorska jest naprawde wysmienita, scenria, ujęcia, muzyka, wszystkie dialogi bardzo dobre !

ocenił(a) film na 6
KRISPO_DE_PALMA

Z tym doszukiwaniem się walorów i mankamentów - no ja tak mam. Ale wszystko zależy od filmu.
Czasem drobny szczegół "zepsuje" cały film, a czasem szereg niedoróbek pozostanie niezauważony, bo całość filmu jest dobrze zrobiona.

ocenił(a) film na 6
spanky

Jeszcze nie czytałem książki, więc nie jak wypada w odniesieniu do niej.
Całkiem dobry, interesujący. Efekty, charakteryzacja na plus.
Pozdrawiam,

ocenił(a) film na 8
spanky

zgadzam się w 100%

użytkownik usunięty
spanky

też się czasami zastanawiam czemu bardzo dobre filmy mają takie niskie oceny...

ocenił(a) film na 7

ponieważ większość użytkowników FW to ci sami co FB , banda idiotów- bo większość ludzi to półmuzgi , tak świat jest skonstruowany.

ocenił(a) film na 4
spanky

Ogladalam juz sporo lat temu, wiec nie bardzo pamietam sam film. Ogladalam, gdy ogladalam wszystkie filmy z Valem Kilmerem jakie wpadly mi w reke i byc moze ocenialam w swietle jego najlepszych (a te najlepsze sa rewelacyjne), ale jedyne co mi sie kojarzy to byl groteskowy. Byc moze wkrotce obejrze znow i zmienie zdanie.

ocenił(a) film na 10
Rlyeh

Mnie film też bardzo się podobał, ciekawa akcja, przesłanie, niezłe aktorstwo, charakteryzacja, ogólnie klimat filmu. Fakt, groteska w kreowaniu postaci też się pojawiła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones